Zaman: 31 Eki 2014, 09:13

Tüm zamanlar UTC [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: BÜTÜN LEPİSTESLERİM 2 GÜNDÜR ÖLÜYOR YARDIM
Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2009, 14:23 
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Kullanıcı avatarı
Teşekkür etti: 0
Teşekkür aldi: 0
Uyarılar: (0%)
HP: 0 / 18
0 / 18
MP: 8 / 8
8 / 8
EXP: 6 / 10
6 / 10
3 -4 AY ÖNCE BAZILARI DROPSYDEN ÖLDÜ ERKEKLERİN,O BİTTİ ŞİMDİDE 11 TANESİ ÖNCE AKVARYUMDA YERE YATIYOR YAN DÖNÜYOR BAZILARI ZAYIFLIYOR SANIRIM VEREM FAKAT DİĞER ÖLENLER KUYRUKLARI KESİK KESİK YÜZGEÇ ÇÜRÜMESİ DEDİM BİRKAÇ TANESİDE SEBEPSİZ ÖLDÜ BİRİNİN KARNINDA KIRMIZI NOKTALAR VE ÇİZGİ ŞEKLİNDE KANAMALAR VARDI BU 2 BALIKTA VARDI SOLUNGAÇLARDA KIRMIZILIK VUCUTTA VE ERKEK LEPİSTESİN KUYRUĞUNDA UFAK KAN NOKTA GİBİ SU DEĞİŞİMİYLE ALAKALI DEĞİL DEĞİŞİM YAPMADAN ÖLDÜLER BENDE AKVARYUMUN HERSEYINI KAYNATTIM ZEFİRAN BATİCON ALKOL KOYDUM TEKRAR YIKADIM YAVRULUĞU HAVA TAŞINI HASTALARI AYIRDIM ONLARA SERA OMNİPUR ALDIM HASTALARA KOYDUM AMA YINE ÖLDÜLER BİRİNDE BELKİ İÇ PARAZAİTTİR DİYE DENİZ TUZU DENEDİM ODA ÖLDÜ DİĞERİNE FLAGY ANTİBİYOTIK KOYDUM ODA GİTTİ YANİ NE ANLAMADIM YA BUYUK BİR BAKTERİYEL ENFEKSİYON VAR BUNLARDAA YA İÇ PARAZİT AKVARYUMDA BİTKİ YOK GEREKİRSE RESİM ATICAM NE ANLIYAMADIM HEPSİ DEĞİŞİK ÖLÜYOR BİŞEY VAR AMA BİRİ KANADI DİĞERİ KUYRUĞU PIRTIKTI BİRİ NORMALKEN ÖLDÜ NE YAPIYIM SİZCE SERANIN OMNİPUR HARİCİNDE SADECE SERA AGUTAN KLOR VAR BİDE TUZ ATMIŞTIM YENİ DEĞİŞİMDE BU DEĞİŞİMDEN ÖNCE BAŞLADI SUYLA ALAKALI DEĞİL ARKADAŞLAR TEKRAR TAŞLARI AKVARYUMU KAYNATIYIMMI ANTİSEPTİKLERLE

Mesaj Başlığı: Re: BÜTÜN LEPİSTESLERİM 2 GÜNDÜR ÖLÜYOR YARDIM
Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2009, 18:31 
Usta
Usta
Kullanıcı avatarı
Teşekkür etti: 9
Teşekkür aldi: 83
HP: 4 / 426
4 / 426
MP: 203 / 203
203 / 203
EXP: 244 / 257
244 / 257
Flagyl yi siz son radde olarak kullanmalıydınız...Onun yerine sarımsak...
Balıklarınızın bazılarına bakteriyel olduğunu düşünüyorum kırmızı çizgiler falan...
Deniz suyu değilde belirli oranlarda turşu tuzu kullansaydınız keşke...
Dropsy nin başlıca sebebi hatta hemen her hastalığın sebebi dengesiz pH düzensiz dip çekimidir suyla alakası olmadığını söylüyorsunuz o zaman hasta bir balık almışsınız dropsyli bir balığı hemen ayrımanız lazım...Umarım bundan sonra bunlara dikkat edersiniz...Bazı antibiyotikli yemlerden kullanabilirsiniz...Fotoğraf eklerseniz daha kesin bilgiler verebiliriz...
İnternetten edindiğim bilgiye görede elodea bitkisinin suya salınım yaptığı ve dropsyi önlediğini yazıyor bilginize...
Elodea Bitkisi:
Eklenti:
Elodea.jpg

Dropsy:
Eklenti:
Elodea.jpg

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Profil Kişisel albüm  
Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2009, 21:55 
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Kullanıcı avatarı
Teşekkür etti: 3
0 / 18
8 / 8
EXP: 8 / 10
8 / 10
arkadasım akvaryumunda lepistes harici balık beslemiorsun demi ben besliorum xD ama eğer kuyrukları eksiliosa bi balık bu hayvanların kuyrugunu yiyiodur yada kendi kuyruklarını yiyiolar bana göre bu balıkları ayırdın onu verdin bunu verdin hepsi ölmüş bide hiç bişey vermemmeyi dene doğal bırak hayvanları günde 1 kereden fazla yem atma 2 kere 3 kere diolar ama 1 kere at bolca at öbürgün aynı saatte gene at motorunu suyu temizleyen bi motor al akvaryumunu ayda bi suyunu değiştir yada daha uzun süre beklet gözüne nezaman kirli görünürse 2 ay 3 ay :D mesela ben 3 aydır suyu değiştirmiorum ve su cillop gibi hala tertemiz :D 1 erkek 1 dişi lepistesle basladım :D su anda 210 tane büyük 617 tane yawru lepistesim var yawrular baska akvaryumda bide bilen birisine bişey sorcam :D bnde bi jumbo lepistes var kücük cam fanusa koyuyorum onu yanınada 25 tane filan erkek lepistes atıorum 3 4 gün öle kalıo sonra dişiyi yawruluga koyuyom 6. vea 7. gün yaklasık 100 tane yawruluo ve hepsi yasıo sizce bu sağlıklı  bi yawrulatmamı ?? dişi zarar görürmü ??

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2009, 21:57 
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Kullanıcı avatarı
0 / 18
8 / 8
8 / 10
yani haftada yaklasık 100 tane yawrulatıom jumboya ??

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2009, 21:58 
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Kullanıcı avatarı
0 / 18
8 / 8
8 / 10
bide akvumum çok dolu ama büyükte içinde çeşit çeşit balık bakıorum yan yana yasayamayan balıkları kardeş gibi yaptım :)) akvaryumum yaklasık 1 bucuk metre kadar

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2010, 20:36 
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Kullanıcı avatarı
Teşekkür etti: 0
0 / 18
8 / 8
EXP: 6 / 10
6 / 10
bu siteye üyeymişim ben şimdi gördüm valla bakma nedenim balıklarımda yıne dropsy oluşu 1 yıl geçicek ama hepsi değil yavru lepistesler 1 ylık ve velifera yavruları orta boy buyukler iyi gelelim belirtilere yavruların bir kısmı karın şiş onlar ayrı akvaryumda diğerindekiler daha fenaydı yüzgeç erimesi ip gibi en sonunda yandaki 2 yuzgeç kalmıyor kahroldum ya ölsede kurtulsa diyorum bazısının bedeninde nokta şeklinde kanamalar vardı birininde kuyruğu gövdesi yana az ayrıldı sanırım bir bakteri onları yıyor şişenler iç parazit dropsy onu biliyorumda bunlar ne peki ben baktığıma göre şu olabilir solungaç sülükleri DACTYLOGYRİDEA belirtisi sanki eğer hepsi ölürse başka cins balık alıcam 8 yıl lepistes baktım tektiler hiç böyle şey görmedim bu yıllarda bu iç parazit ve garip hastalıklar çıktı hep aynı klor giderici alırım arada tuz atarım onlarda bu yoktu çeşitli yerlerden almakmı hataydı acaba uzun zamandır balıkda almıyorum hepsi kendi yavrularımdı tek akvaryumda Dropsy olanlarda:FLAGY+CİPRO SU DEĞİŞİMİ %50 ve sarımsaklı yem vericem 2 gündür bu akvaryumda ölen yok maşallah ama diğer AKVARYUMDA KULLANDIĞIM TEK İLAÇ SERA BAKTOPUR onuda değiştiriyorum yarısına kadar suyu onalrda erimeler var iplik yuzgeçler kanamalar balıkta yamulmalar içe çökme ve ölüm bakalım ne olucak ısıyı artırdım akdemeli  sizce hastalık ne bu aşamada sülük kurt falan göremedim ama yer yer kanamalar vardı bazısında nokta şeklinde ve yan yüzgeçler tamamen eriyordu Allahım yardım et bana

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

13,645,877 Görüntüleme