Zaman: 23 Kas 2014, 05:16

Tüm zamanlar UTC [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ASLanBaş Japon BaLıkLarı ?...Lütfen Yardım edin Arkadaşlar..
Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2010, 21:23 
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Kullanıcı avatarı
Teşekkür etti: 0
Teşekkür aldi: 0
Uyarılar: (0%)
HP: 0 / 30
0 / 30
MP: 14 / 14
14 / 14
EXP: 10 / 18
10 / 18
Merhaba ArkadaşLar ASLanbaş Japon balıkları ile ilgili bir kaç sorum olacak sizlere ... 1-Aslanbaş japon balıkları için kaç litre akvaryum gereklidir? , 2-aslanbaş japon balıklarının cinsiyet ayrımı nasıl yapılır? , 3- Aslanbaşların bakımları kolay mıdır ?

Mesaj Başlığı: Re: ASLanBaş Japon BaLıkLarı ?...Lütfen Yardım edin Arkadaşlar..
Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2010, 21:53 
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Kullanıcı avatarı
Teşekkür etti: 2
Teşekkür aldi: 2
HP: 0 / 30
0 / 30
MP: 14 / 14
14 / 14
EXP: 18 / 18
18 / 18
İyi akşamlar öncelikle japon balıkları fanus yada küçük akvaryumlarda akvaryumcularda sergilenir ve herkesin bu renkli balıklardan edinebilmeleri ve tabi ticaret kaygısıyla bir parça çakıl bir bitki bir fanus veya 20 lt lik akvaryum bir metilen mavisi birde kötü bayatlamış yemle beraber satılır ve müşteri memnun bir şekilde  gönderilir sanılanın aksine japon balıkları geniş akvaryumları severler önerilen en az 100 lt lik akvaryumlardır ve hacimde 4-5 balık sağlıklı şekilde büyütülür ve boylandırılır tabi daha altında hacimlerde beslenmez diye bir şey yok 50 -60 lt bir tank edinireniz 2 yada en fazla 3 yavru aslanbaşla başlayabilirsiniz ve ilerde balıklarınız boylanmaya başladığında onlar gibi sizde daha büyük bir tanka ihtiyaç duyup büyütebilirsiniz bu arada çok küçükken cinsiyet ayrımı yapmak zor çok iyi anlamak gerekli yada anüs vent kontrolü yapabilirsiniz bu arada erkekler daha uzun dişiler daha tombul bir görünüme sahipler. Syg.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2010, 11:47 
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Kullanıcı avatarı
Teşekkür aldi: 0
HP: 0 / 18
0 / 18
MP: 8 / 8
8 / 8
EXP: 2 / 10
2 / 10
Ben 1 tane aslanbaş bi tane de redcap ryukin kırması besliyorum.
80 litrede 2 tane besliyorum. Fakat balık başına en az 25 litre uygundur.
1 aylık gözlemim sonucu sıcaklık değişimine çok hassaslar. Su değişimlerinde oda sıcaklığındaki suyu eklediğimde 1 gün dipte bekliyorlar. Başka bi tankta kırma suriye japonu besliyorum 2 tane. Onlarda böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Belki benim balıklarıma özel bir durumdur.

Cinsiyet ayrımı da bildiğim kadarıyla anüs ile anüs yüzgeci arasındaki mesafeden anlaşılıyor profesyonel olmayanlar için(örneğin ben :))
Anüs ile anüs yüzgeci nerdeyse bitişik ise erkek, mesafeli ise dişi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011, 21:55 
Moderatör
Moderatör
Uzman Üye
Uzman Üye
Kullanıcı avatarı
Teşekkür etti: 38
Teşekkür aldi: 55
HP: 26 / 893
26 / 893
MP: 426 / 426
426 / 426
EXP: 511 / 518
511 / 518
aslanbaş beslemiştim ama gayet kolay bildiğimiz japon gibi aynı sadece kafası değişik o kadar davranışları aynı

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2011, 14:51 
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Kullanıcı avatarı
Teşekkür aldi: 6
HP: 0 / 159
0 / 159
MP: 76 / 76
76 / 76
EXP: 82 / 100
82 / 100
katılıyorum aynı japon balıklaı gibi hiçbir farkı da yok .bilindiği gibi japon balıklarında cinsiyet ayrımı yapılmaz yapılması imkansızdır bakımına gelince her balıkta olduğu gibi muhakkak bakım ister fakat japon balığı evlerde en çok beslenen balık türlerinden olduğu için herkes bunları tercih eder fakat professiyoneller hariç kimse tam takımlık bir bakım yapamamaz neticede çok ahım şahım olmasada ufak tefek bakım ister.birde unutmadan japon balıkları ve aslan başlar küçük hacimli avaryumlarda yaşarlar örnek fanus ve nano akvaryum boyutlarından biraz daha küçük akvaryumlarda yaşarlar.eğer ben ilk önce asllan baş ve japon bakıcam diyorsanız büyük bir akvaryum alın derim sonradan pişman olmayın yani sonradan başka balıklara geçtiğinizde akvaryumu başka cins balıklara çevirdiğinizde yer sıkınası çekmessiniz

iyi günler ...UMARIM YARDIMIM DOKUNMUŞTUR

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2011, 20:41 
Moderatör
Moderatör
Uzman Üye
Uzman Üye
Kullanıcı avatarı
Teşekkür etti: 38
Teşekkür aldi: 55
HP: 26 / 893
26 / 893
MP: 426 / 426
426 / 426
EXP: 511 / 518
511 / 518
ROTWİLLER yazdı:
katılıyorum aynı japon balıklaı gibi hiçbir farkı da yok .bilindiği gibi japon balıklarında cinsiyet ayrımı yapılmaz yapılması imkansızdır bakımına gelince her balıkta olduğu gibi muhakkak bakım ister fakat japon balığı evlerde en çok beslenen balık türlerinden olduğu için herkes bunları tercih eder fakat professiyoneller hariç kimse tam takımlık bir bakım yapamamaz neticede çok ahım şahım olmasada ufak tefek bakım ister.birde unutmadan japon balıkları ve aslan başlar küçük hacimli avaryumlarda yaşarlar örnek fanus ve nano akvaryum boyutlarından biraz daha küçük akvaryumlarda yaşarlar.eğer ben ilk önce asllan baş ve japon bakıcam diyorsanız büyük bir akvaryum alın derim sonradan pişman olmayın yani sonradan başka balıklara geçtiğinizde akvaryumu başka cins balıklara çevirdiğinizde yer sıkınası çekmessiniz

iyi günler ...UMARIM YARDIMIM DOKUNMUŞTUR

Cinsiyet ayrımı yapılabilir hemde çok kolay :) eğer balığınız 7 cm den küçük ise uygulamayınız ölebilir. balığı sudan çıkartıp  ıslak bir havluya koyun alt yüzgeçinin yakınlarına biraz hafifçe bastırın eğer kıkırdaksı bir yapı varsa erkektir. Eğer bir boşluk varsa yumurta boşluğu olacaktır. parmağınız içeri giricektir.Demek ki o dişi umarım yardımcı olmuşumdur.

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

14,735,708 Görüntüleme